Wielkanoc
Misterium Męki Pańskiej
13 kwietnia 2022 roku w naszej szkole miało miejsce wzruszające wydarzenie. Uczniowie klas: VI, VII a i VIII pod czujnym okiem p. Ewy Terpic-Zając i ks. Andrzeja Dulnika przygotowali Misterium Wielkanocne „W poszukiwaniu Mistrza...." na podstawie ewangelii św. Marka. Było to wzruszające wprowadzenie w klimat Triduum Paschalnego.
Wykorzystując wcielenie się dwóch osób w postać Jezusa miało w nietypowy sposób przekazać wielkość i dobroć Jezusa. Młodzi aktorzy pokazali nam, że Jezus może przybrać osobowość (postać) każdego człowieka, może być każdym z nas. Młodzież szkolna przedstawiła w bardzo wzruszający sposób wydarzenia od Wielkiego Czwartku do Niedzieli Wielkanocnej. Zobaczyliśmy Ostatnią Wieczerzę, modlitwę Jezusa w Ogrójcu, Drogę Krzyżową (płaczące niewiasty, Szymona z Cyreny, Weronikę ocierającą twarz Jezusa), śmierć i pusty grób Jezusa. Przedstawienie męki Jezusa przez starszych kolegów zrobiło ogromne wrażenie na młodszych uczniach, nauczycielach, pracownikach szkoły. Pięknie dobrane stroje, przez lata gromadzone przez p. Ewę wprowadziły w klimat i atmosferę przezywania Świąt Wielkiej Nocy. Całość przedstawienia dopełniona została przez odpowiednio dobrane pieśni religijne opracowane przez p. Renatę Krawczyńską i zaśpiewane przez chór szkolny. Na koniec uroczystości dyrektor szkoły p. Agata Kapelusz- Derejska i ksiądz proboszcz Tadeusz Siciarski złożyli wszystkim życzenia świąteczne.
21
Rekrutacja do Samorządowego Przedszkola w Bukowie i oddziału przedszkolnego przy Szkole Podstawowej w Bukowie
Terminy postępowania rekrutacyjnego,
terminy składania dokumentów
oraz terminy postępowania uzupełniającego
na rok szkolny 2022/2023
Do 25 lutego 2022 r. – składanie deklaracji o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego w przedszkolu/oddziale przedszkolnym, do którego dziecko aktualnie uczęszcza. Jeżeli rodzice nie złożą deklaracji o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego, dziecko nie zostanie przyjęte od 1 września do przedszkola/oddziału przedszkolnego.
Od 01 marca do 31 marca 2022 r. – składanie wniosków o przyjęcie na wolne miejsca do przedszkola/oddziału przedszkolnego.
11 kwietnia 2022 r. – posiedzenie komisji rekrutacyjnej w zespole, ogłoszenie wyników, umieszczenie imiennych list w widocznym miejscu w przedszkolu/oddziale przedszkolnym wraz z podaniem możliwości odwoławczych od podjętych decyzji.
Do 20 kwietnia 2022 r. – potwierdzenie pisemne przez rodzica lub opiekuna prawnego dziecka woli przyjęcia do przedszkola/oddziału przedszkolnego.
Do 31 maja 2022 r. – prowadzenie postępowania uzupełniającego w przypadku, gdy przedszkole/oddział przedszkolny dysponuje wolnymi miejscami.
Wniosek_o_przyjecie_Bukowa.pdf
Potwierdzenie woli należy dostarczyć do 20 kwietnia 2022 r. do godz. 15.00 do przedszkola lub sekretariatu zespołu.
potwierdzenie_woli_przedszkole.pdf
potwierdzenie_woli_zerowka_szkola.pdf
Lista dzieci zakwalifikowanych do przedszkola- grupa maluchy
Lista zakwalifikowanych dzieci do przedszkola - grupa średnia
Lista zakwalifikowanych dzieci do przedszkola _ grupa ,,0" _starszaki
Lista dzieci zakwalifikowanych do oddziału przedszkolnego w szkole (klasa"0")
Lista rezerwowa dzieci do przedszkola w roku szkolnym 2022/2023
Natalka i Antek w świecie wielkiej matematyki
Mierzymy, przycinamy i przymierzamy – tak w skrócie można opisać kolejny moduł programu ,, Natalka i Antek w świecie wielkiej matematyki”.
Tym razem na najmłodszych uczniów czekały techniczne zagadki i zmagania. Dzieci wspólnie z nauczycielem odkrywały jak umiejętności matematyczne przydają się podczas wykonywania prac technicznych.
Zadaniem uczniów było wykonanie podstawki. Zanim jednak najmłodsi przystąpili do działania, wspólnie przemyśleli projekt wykonania, zastanowili się, jakich materiałów użyć i jak je odpowiednio przygotować. Zadanie z pozoru było łatwe, jednak tak łatwo nie było.
Natalka i Antek w świecie wielkiej matematyki to projekt skierowany do klas młodszych, którego realizację rozpoczęła już klasa 3 w Zespole Placówek Oświatowych im. Jana Pawła II w Bukowie. Uczniowie kl. 3 są uczestnikami projektu. „Natalka i Antek w świecie wielkiej matematyki”.Tematyka wszystkich modułów jest zgodna z kierunkami polityki Ministerstwa Edukacji i Nauki na rok szkolny 2021/2022.
Aktywności podejmowanie w trakcie realizacji modułów sprzyjają rozwijaniu kompetencji kluczowych, które są podstawą do osiągnięcia sukcesu w życiu zawodowym i prywatnym. Są one połączeniem wiedzy, umiejętności i postaw, wspierających zarówno rozwój osobisty, aktywne i świadome obywatelstwo, jak i przyszłą możliwość znalezienia zatrudnienia. Działania podejmowane w ramach projektu realizują podstawę programową kształcenia ogólnego dla szkoły podstawowej. Każdemu
z modułów przypisane są wymagania szczegółowe wchodzące w skład treści kształcenia przede wszystkim z zakresu edukacji matematycznej, ale także edukacji polonistycznej, społecznej i przyrodniczej. W dniu 22 lutego 2022r. odbył się pierwszy jego moduł „Matematyka w kuchni”. Dzieci uczestniczyły w zajęciach , obejrzały film edukacyjny ale najwięcej przyjemności miały podczas wykonywania kruchych ciasteczek. Analizowały przepis , porównywały wielkości, poznawały jednostki wagi i pojemności. Nauczyły się co to jest „szczypta soli”, ćwierć i połowa, odmierzały produkty łyżeczką. Ciasteczka były bardzo smaczne. Działały według przepisu i instrukcji wykonania. Ważyły, mieszały, wałkowały ciasto, wycinały kształty, przygotowały do pieczenia i zadbały o ładne podanie. Podczas całej pracy dbały o higienę wykonania. Zajęcia były okazją do zdobycia wielu umiejętności praktycznych.12
Wojewódzki Konkurs „Zimowy przyjaciel leśnych stworzeń”
W dniu 22 marca w siedzibie Zespołu Świętokrzyskich i Nadnidziańskich Parków Krajobrazowych w Kielcach odbył się finał wojewódzkiego konkursu pn.„ Zimowy przyjaciel leśnych stworzeń”. W uroczystości wzięli udział zwycięzcy tegoż edukacyjnego przedsięwzięcia – tj. uczniowie przedszkoli, klas I-III oraz IV-VII z terenu województwa świętokrzyskiego.
W konkursie uczestniczyło ponad 1000 osób wykonując 55 prac, z których nagrodzono 9 filmów wraz z prezentacją plastyczną. I i II miejsce uzyskali kolejno: uczniowie klasy 7 ze Szkoły Podstawowej im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki w Cieślach (reprezentowała szkołę Roksana Kupczyk) oraz klasa 4 z Zespołu Placówek Oświatowych im. Jana Pawła II w Bukowie (reprezentanci szkoły: Karol Goszczyński i Oliwia Piekaj). Nagrodą dla każdego z zespołów jest voucher na jednodniową wycieczkę po terenie Ponidzia. Ponadto dzieci otrzymały przewodniki do rozpoznawania ptaków. Opiekunem obydwu zespołów była Pani Sławomira Jambor.
Wręczenie nagród poprzedziła piękna prelekcja Damiana Czajki, ornitologa pracującego w Polskiej Stacji Antarktycznej im. H. Arctowskiego na Wyspie Króla Jerzego.
Na zakończenie uczniowie mogli obejrzeć zabawne wiewiórki, które dochodzą do zdrowia w wolierze na terenie zespołu.
Gratulujemy wspaniałego sukcesu!
5
Pierwszy Dzień Wiosny. Pokaz talentów.
Po dwóch latach przerwy, spowodowanych Covidem nareszcie mogliśmy powitać wiosnę w naszej szkole. Pierwszego dnia kalendarzowej wiosny uczniowie wszystkich klas Zespołu Placówek Oświatowych im. Jana Pawła II w Bukowie wzięli udział w imprezie „Witamy Wiosnę”, o którą zadbał Samorząd Uczniowski z opiekunem panią Renatą Krawczyńską.
Najpierw odbył się apel przygotowany przez klasę V z wychowawcą panią Elżbietą Trybek.
Oprawę muzyczną przygotowała pani Renata Krawczyńska.
Wesołym akcentem kończącym apel były różne, ciekawe konkursy. Dzieci dopingowały się wzajemnie, a wszyscy uczestnicy w nagrodę dostali lizaki.
Innym ciekawym punktem imprezy był „Dzień bez plecaka”. Tego dnia uczniowie swoje książki, zeszyty i inne przybory szkolne przynieśli nie w plecakach, ale w innych zamiennikach. Pomysły były przeróżne, wszystkich zaskoczyła kreatywność dzieci.
Były min. :podbierak do ryb, kosz na pranie, kosz na śmieci, wózek na zakupy, pudełko po proszku do prania, poszewka na poduszkę itp.
Było śmiesznie i ciekawie.
Następnie, jak co roku, rozpoczął się Pokaz Talentów. W tym roku dominował pokaz „dzieł „ plastycznych. Nie zabrakło tańca i śpiewu, była też gra na skrzypcach (Amelia Wijas), gra na gitarze (Jan Tomczyk), gra na tubie (Karol Goszczyński). Paulina Stańczyk skakała na skakance, a Julia Jabłońska recytowała wiersz. Każdy młody artysta otrzymał słodką nagrodę.
W atmosferze radości zakończyło się święto Powitania Wiosny. Wszystkim bardzo się podobało, powtórzymy to za rok.
Opiekun Samorządu Uczniowskiego – Renata Krawczyńska
34
Powitanie wiosny w przedszkolu i grupie "0"
W poniedziałek 21 marca wszystkie dzieci ze szkolnej ,, zerówki'' i Samorządowego Przedszkola w Bukowie świętowały Pierwszy Dzień Wiosny. Aby podkreślić charakter tego dnia przedszkolaki przyszły ubrane na zielono. Uroczystości powitania wiosny rozpoczęły się od konkursów, gier i zabaw związanych z tematyką pór roku.
Mimo wielu atrakcji najbardziej oczekiwaną częścią dnia było wyjście na spacer, podczas którego mogliśmy pożegnać zimę i powitać wiosnę. Dzieci radośnie maszerowały w wiosennym pochodzie, a na czele pięknie prezentowała się Marzanna, którą następnie pożegnaliśmy według tradycji. Jesteśmy pewni, że starania naszych wspaniałych przedszkolaków sprawią, że wiosna zawita do nas na dobre.
6
Spotkanie z Policją
W wirtualnym świecie jesteśmy narażeni na coraz więcej niebezpieczeństw. Obrona przed nimi nie należy do łatwych zadań. Czym jest cyberprzemoc? Jakie narzędzia prawne umożliwiają ochronę przed nią? Czy w ogóle przewidziana jest jakakolwiek odpowiedzialność prawna za popełnienie takiego czynu? Na spotkaniu z uczniami funkcjonariusze policji przedstawili możliwości dochodzenia odpowiedzialności prawnej za działania cyberprzemocowe w sytuacji, gdy ofiarami i sprawcami są małoletni.
5
Patrycja Kozioł laureatką Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego
Komisja Konkursowa pod przewodnictwem członek Zarządu Powiatu Włoszczowskiego Małgorzaty Gusty wyłoniła laureatów Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Ilustracje do książki Lokomotywa Stefana”. Organizatorem konkursu było Starostwo Powiatowe we Włoszczowie. W konkursie wzięło udział 86 uczniów szkół podstawowych.
Zadanie konkursowe polegało na namalowaniu 3 rysunków do treści tekstu napisanego przez Teresę Ostrowską pod tytułem „Lokomotywa Stefana”. Książka z pracami laureatów zostanie wkrótce wydana przez Starostwo Powiatowe we Włoszczowie.
Komisja dokonała oceny 230 prac biorąc pod uwagę pomysłowość i inwencję twórczą, trafne odzwierciedlenie wybranych scen, jakość i estetykę wykonania. Wsród laureatów znalazła się uczennica naszej szkoły Patrycja Kozioł.
Archiwum Aktualności
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Październik 2022
- Wrzesień 2022
- Wszystkie