Pierwszy czerwca dzień radosny
kwitną kwiatki, słonce świeci…
W dniu tak pięknym i wspaniałym
Życzymy Wam sercem całym
dużo uśmiechów i radości
szczęścia, zdrowia, pomyślności.
dyrektor Agata Kapelusz-Derejska
zastępca dyrektora Beata Mazur
Pierwszy czerwca dzień radosny
kwitną kwiatki, słonce świeci…
W dniu tak pięknym i wspaniałym
Życzymy Wam sercem całym
dużo uśmiechów i radości
szczęścia, zdrowia, pomyślności.
dyrektor Agata Kapelusz-Derejska
zastępca dyrektora Beata Mazur
Czterdziestu uczniów z Zespołu Placówek Oświatowych im. Jana Pawła II w Bukowie, 28 maja 2024 roku wyruszyło w dwudniową historyczną wyprawę. Po 6 godzinach podróży dotarliśmy do Malborka powalczyć z Zakonem Szpitala Najświętszej Marii Panny Domu Niemieckiego w Jerozolimie- Krzyżakami. Pod czujnym okiem przewodnika otrzymaliśmy mnóstwo cennych informacji o Zamku i jego mieszkańcach, które przydadzą się do prawidłowej interpretacji lektury Henryka Sienkiewicza „Krzyżacy” i na lekcjach historii. Nikt z nas nie spotkał żywego Krzyżaka- i dobrze.
Kolejnym punktem była wizyta na Westerplatte. Poznaliśmy tragiczne wydarzenia tego miejsca, odwiedziliśmy groby poległych żołnierzy we wrześniu 1939 roku. Pole Bitwy na Westerplatte to nie jest zwykłe pole bitewne. To symbol odwagi, honoru, odpowiedzialności i bohaterstwa, a także bólu, cierpień i zwątpienia, oraz trwania na posterunku. Istotne jest więc pokazanie młodemu człowiekowi sensu tego wysiłku, by pamięć o wielkim dziele Westerplatczyków nigdy nie zginęła. Stąd też wszyscy zgodnie stwierdzili „Nigdy więcej wojny.”
Dugi dzień wyprawy historycznej powitał nas lekkim deszczem. Po śniadaniu w hotelu Zatoka udaliśmy się na zwiedzanie Gdańska. Przewodniczka przeprowadziła nas od portu nad Motławą do Muzeum II Wojny Światowej. To nowoczesne muzeum interaktywne, które pozwala uruchomić wyobraźnię młodego uczestnika wyprawy, by opowieść o tragicznym doświadczeniu II wojny światowej była bardzo realna. Wystawy i eksponaty naturalnych rozmiarów pozwalają zapoznać się z genezą i skutkami II wojny, ofiary i sprawców, bohaterów i zwykłych ludzi. Nowoczesność muzeum przypomina lekcję historii Polski, której nie wolno nam zapomnieć. Po trudnej emocjonalnie wizycie w muzeum przeszliśmy na Ulicę Długi Targ w Gdańsku, który jest częścią Traktu Królewskiego. Wąskie uliczki, urokliwe kamieniczki są wspaniała atrakcją dla zwiedzających uczniów na zakup pamiątek. Ostatnim elementem wyprawy było symboliczne zanurzenie nogi w Morzu Bałtyckim. Dla niektórych uczniów było to symboliczne, pierwsze w życiu spotkanie z Bałtykiem.
Serdeczne podziękowania uczniowie, rodzice i opiekunki kierują pod adresem sponsora Zarządu Lhoist Bukowa, dzięki któremu wyjazd był mniejszym obciążeniem dla uczniów.
Opiekunki wyjazdu:
Beata Mazur
Lucyna Wygoda
Iwona Żuralska
Ewa Chyb.
Wyróżnienie w konkursie zdobyły Kaja Walasek i Lena Olszewska (kat. 6-7). Opiekunem dziewczynek była Pani Joanna Bebel.
Julia Jabłońska zdobyła wyróżnienie w XXIII Turnieju Jednego Wiersza "O Laur Wespazjana Kochowskiego" w Szczekocinach. Opiekunem uczennicy była Pani Jadwiga Pięta.
Troje uczniów naszej szkoły wzięło udział w konkursie logopedycznym organizowanym przez Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną we Włoszczowie.
Natalia Krzyżyk - III miejsce,
Jonasz Włodarczyk - wyróżnienie,
Przemysław Goszczyński - udział.
Opiekunem uczniów była Pani Iwona Libera.
Gratulujemy!
Drużyna w składzie: Maria Cichacka, Adrianna Wijas i Maja Bodzioch zdobyła III miejsce. Opiekunem była Pani Ewa Terpic-Zając. Gratulujemy!
Przemysław Treliński został laureatem konkursu biblijnego. Opiekunem była pani Ewa Terpic-Zając. Serdecznie gratulujemy!
22 maja 2024 r. rozstrzygnięto Powiatowy Konkurs Plastyczny pod hasłem „Uzależnienia niszczą marzenia”. Uczennica naszej szkoły Natalia Kałamaga zdobyła wyróznienie i otrzymała cenne nagrody. Honorowy patronat nad konkursem sprawowali:
Starosta Powiatu Włoszczowskiego
Burmistrz Gminy Włoszczowa
Komenda Powiatowa Policji we Włoszczowie
Powiatowa Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna we Włoszczowie.
Tematem konkursu było zobrazowanie destrukcyjnego wpływu uzależnień na młodego człowieka i jego przyszłe życie. Opiekunem uczennicy była p. Lucyna Wygoda.
„Dobra współpraca szkoły i rodziców jest bardzo ważnym czynnikiem prawidłowego rozwoju i funkcjonowania dziecka”.
Pamiętając o tym, że to właśnie najpierw rodzina, a następnie szkoła kształtują rozwój umysłowy i społeczny dziecka nasza szkoła stara się systematycznie nawiązywać współpracę z rodzicami. Ostatnia wywiadówka w bieżącym roku szkolnym była doskonałą okazją do zorganizowania warsztatów z zakresu budowania współpracy nie tylko z rodzicami, ale również włączenia do tego procesu dzieci.
Uczniowie jednej z klas szkoły podstawowej w Bukowie otrzymali niecodzienną propozycję uczestniczenia w wywiadówce. Wspólnie z rodzicami mieli okazję do bliższego poznania siebie nawzajem, doświadczenia pracy w grupie z dorosłymi, a także przedstawienia swoich oczekiwań względem rodziców , a rodzice względem swoich dzieci.
W układzie nauczyciel - rodzic – uczeń, wszyscy uczą się od siebie wzajemnie.
Warsztaty poprowadziła psycholog Elżbieta Wrona we współpracy z pedagogiem szkolnym Dorotą Wijas.
Powered by aSc EduPage